Selahattin Uzun - Şiirler l Yazılar l Sözler

Çölyak Farkındalığını Artırma Protokolü İmzalandı

Bahar Ayşegül Yılmaz ve Vali Mehmet Ceylan Belge Takdimi

Trakya Çölyak ve Sağlıklı Yaşam Derneği ile Tekirdağ Valiliği Arasında “Çölyak Farkındalığını Artırma Protokolü” İmzalandı

Çölyak Hastalarına Farkındalık Oluşturmak ve Yaşam Alanlarını Genişletmek Amacı ile “Çölyak Farkındalığını Artırma Protokolü” 2 Mayıs 2018 Perşembe Günü İmzalandı.

Çölyak Farkındalığını Artırma Protokolü İmza Töreni

Trakya Çölyak ve Sağlıklı Yaşam Derneği ile Tekirdağ Valiliği ve Valiliğe bağlı Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü, Tekirdağ İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yetkilileri arasında imzalanan Protokole Katılım Kurum Amirleri düzeyinde sağlandı.

Tekirdağ Valisi Mehmet CEYLAN, İl Sağlık Müdürü Cengiz BECERİR, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriya SARIKOCA, İl Milli Eğitim Müdürü Vekili İlhan KOÇER tarafından imzalanarak hayata geçirilen Protokolün oluşmasında destek veren Tekirdağ Vali Yardımcısı Suat YILDIZ, Yazı İşleri Müdürü Serpil ERÇİN ve tüm emeği geçenlere çok teşekkür eden Dernek Başkanı Bahar Ayşegül YILMAZ, “İmzalanan Protokülün, Çölyak Hastalığına Farkındalık oluşturmak adına Manevi Değerinin çok yüksek olduğunu” söyledi.

blankDernek faaliyetlerini Peştemalci Caddesi, Yenice Karahalil İş Hanı, Blok No 22, Kat 5, Kapı No 55, Süleymanpaşa /TEKİRDAĞ adresinde yürütmekte olan Trakya Çölyak ve Sağlıklı Yaşam Derneği 28.12.2017 tarihinde Tekirdağ’da kuruldu.

Dernek Başkanlığı görevini yürüten Bahar Ayşegül YILMAZ,
Tüm diğer dernek üyeleri gibi sağlıksız Gluten sebebi ile Çölyak Hastası olan biri Çölyak Hastası.
Hayati tehlike boyutlarında Hastalığı ilerlemiş olan Bahar Ayşegül YILMAZ, hayatını Çölyak Hastalarına ve Çölyak Hastalığına Farkındalık yaratmaya adamış bir Çölyak gönüllüsü.
Onun ve Arkadaşlarının samimi mücadelesi sonucu Herkesin bir Gün Çölyak Hastası olabileceği gerçeği Tekirdağ kamuoyunda fark edilmeye başlanmış durumda.
Çölyak ile ilgili faaliyetler yürüten, Ulusal ve Uluslararası düzeyde tüm Çölyak gönülleri ile iletişim kurmaya gayret eden Dernek Başkanı Bahar Ayşegül YILMAZ ve Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri üyeleri,
Ve Çölyak Hastası olmamasına rağmen Dernek Faaliyetlerine destek veren önemli sayıda Dernek Gönüllüsü ile birlikte Çölyak Hastalığına Farkındalık düzeyini her geçen gün artıracak faaliyetler yapmakta.

Trakya Çölyak ve Sağlıklı Yaşam Derneğine 0 542 302 77 25 numaralı telefonu arayarak ve Derneğe ait Facebook Sayfasına Buraya Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Share on email
Share on twitter
Share on whatsapp
Google Kullanarak Site İçerisinde Arama Yapabilirsiniz